Ruim 75 mensen bij tweede ERMWIC-bijeenkomst in Arnhem

Op 10 oktober kwamen ruim 75 hulpverleners en experts uit Nederland en Duitsland samen in het Provinciehuis in Arnhem. 

Zij deden mee aan de tweede jaarbijeenkomst van ERMWIC. In dit project werken hulpdiensten van beide landen samen bij rampen en crisissituaties. De bijeenkomst ging over leren van elkaar, terugkijken op wat is bereikt en plannen maken voor de toekomst.

Animatie

Tijdens de bijeenkomst werd een nieuwe animatievideo getoond. Deze video laat zien hoe Duitsland is georganiseerd bij een crisis. Samen met de eerder gemaakte video over Nederland helpt dit om elkaar beter te begrijpen en om beter samen te werken over de grens. Ook was er een gesprek op het podium. Deelnemers vertelden daarin wat goed gaat en wat nog beter kan in de samenwerking.

Projectleider Marion Holthuijsen van Veiligheidsregio Limburg-Noord zei hierover: “ERMWIC laat zien hoe belangrijk het is om samen te werken. We hebben een sterke basis gelegd. De energie om verder te gaan is groot.”